Tekin Bingöl: Uzaktan eğitim yapılan bu dönemde, Bilgisayarı bile olmayan öğrencilerimiz var.Velilerden toplanan paralar nerede.? « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Tekin Bingöl: Uzaktan eğitim yapılan bu dönemde, Bilgisayarı bile olmayan öğrencilerimiz var.Velilerden toplanan paralar nerede.?

Bu haber 07 Nisan 2020 - 0:24 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.


CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Milli Eğitim Bakanlığı’nın protokol imzaladığı vakıf ve dernekleri Meclis gündemine taşıdı.

Bakanlığın iş birliği içinde olduğu vakıf ve derneklerin sayısını ve bu vakıf ve derneklerin hangileri olduğunu soran CHP’li Bingöl, “Vatandaş zaten yoklukla mücadele ederken bir de yandaş vakıf ve dernekler MEB ile iş birliği yapıp velilerden para topluyor. Şu an nerede bu paralar? Öğrencilerimizin uzaktan eğitim gördüğü bu salgın günlerinde binlerce öğrencimizin bilgisayarı bile yok. Her fırsatta hem bakanlıktan bütçe alan hem de yetmezmiş gibi velilerden de para toplayan bu vakıf ve derneklerden ise çıt yok!” dedi.

BAKAN’A SORULAR

Bingöl, Bakan Selçuk’un yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

– Bakanlığınızın iktidar olduğunuz yıllar süresince protokol imzaladığı vakıf ve derneklerin sayısı nedir? Söz konusu vakıf ve dernekler hangileridir?

– Bakanlığınızın protokol imzaladığı vakıf ve derneklere yıllar bazında ayırdığı toplam bütçe ne kadardır? Hangi dernek ve vakfa ne kadar bütçe ayrılmıştır?

VAKIF VE DERNEKLER ÇOCUKLARI SİYASETEN ŞEKİLLENDİRİYOR MU?

İş birliğine gidilen vakıf ve derneklerin çocukların siyasi açıdan şekillenmesine ve pedagojik olarak etkilenmesine sebep olacağı düşünülmekte midir? Bu konuda herhangi bir araştırma yapılmakta mıdır?

VELİLERDEN TOPLANAN PARALAR NEREDE?

Bakanlığınızın protokol imzaladığı bazı vakıf ve derneklerin sınıflardan para topladığı iddiaları gerçeği yansıtmakta mıdır? İddialar doğru ise yapılan işlem hukuka uygun mudur? Zaten maddi olarak zorda olan ailelerden toplanan bu paralar nereye aktarılmaktadır?

4+4+4 sisteminin yürürlüğe girdiği yıl itibari ile Bakanlığınızın protokol imzaladığı dernek ve vakıfların sayısı artmış mıdır? Söz konusu bir artış mevcut ise bunun nedeni nedir?

İSMİ SKANDALLARLA ANILAN VAKIF VE DERNEKLERDE NEDEN ISRAR EDİLİYOR?

Bakanlığınızın protokol imzaladığı bazı vakıf ve derneklerin isimlerinin skandallarla anılmasına rağmen bu iş birliklerinin tekrar edilmesi ısrarının nedeni/nedenleri nelerdir?

Bakanlığın kendi bünyesinde proje ve etkinler düzenleyecek yeterliliği yok mudur?

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN