Gazeteci Yetkin‘in iddiası: Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı,Erdoğan’ı “sokağa çıkma yasağı“ konusunda ikna edemedi. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Gazeteci Yetkin‘in iddiası: Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı,Erdoğan’ı “sokağa çıkma yasağı“ konusunda ikna edemedi.

Bu haber 24 Mart 2020 - 12:43 'de eklendi ve 240 kez görüntülendi.

Gazeteci Murat Yetkin, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Erdoğan’ı sokağa çıkma yasağı konusunda ikna edemediğini yazdı.

Türkiye’de yeni tip koronavirüse yakalananların ve hayatını kaybedenlerin sayısı artmaya devam ederken, salgına karşı önlemde ‘Evde kal’ çağrılarının yetersiz kaldığı ve sokağa çıkma yasağının ilan edilmesigerektiği tartışılmaya devam ediyor. https://yetkinreport.com/2020/03/24/korona-kriz-hakkinda-soylenmeyenler-bilmediklerimiz/

Gazeteci ve yazar Murat Yetkin, Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını yavaşlatmanın en iyi yolunun genel bir tecrit uygulanması olduğu konusunda ikna edemediklerini yazdı. 

“Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı koronavirüs yayılmasını yavaşlatmanın en iyi yolunun genel bir tecrit uygulanması olduğuna ikna edememiş” diyen ve Sağlık Bakanı’nın Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamayı yorumlayan Yetkin, “Siyaset kulisinde Koca’nın basın toplantısı metnine Beştepe metin yazarlarının, hatta İstanbul’daki belli mahfillerin kaleminin değdiği söylentisi yayılıyor. En son sayfada kalan iki satırı okumayı unuttuğunu fark edip sorulara geçerken sonradan eklemesi konuşmanın en azından bazı bölümlerinin sonradan monte edildiği şeklinde yorumlanıyor” ifadesini kullandı. 

‘ZİYA SELÇUK KUMPASA DÜŞÜRÜLDÜĞÜNÜ SÖYLÜYOR’

Yetkin, uzaktan eğitim dersinde çocuklara Adnan Menderes’in idam sahnesinin izlettirilmesine ilişkin ise, “Siyaset kulisinde Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da son zamanlarda sempati topladığı için AK Parti içindeki bazı gruplarca hedefe alındığı konuşuluyor. Uzaktan eğitimin ilk gününde ortaya çıkan Adnan Menderes’in idamının çizgi film olarak çocuklara gösterilmesinin ‘içeriden sabotaj’ olduğu öne sürülüyor. Selçuk ‘güvendiği kişiler’ tarafından kumpasa düşürüldüğünü söylüyor satır arasında” kulisini paylaştı.