Sağlık emekçilerinin alkışlanmasından rahatsız oldu! « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Sağlık emekçilerinin alkışlanmasından rahatsız oldu!

Bu haber 20 Mart 2020 - 0:00 'de eklendi ve 211 kez görüntülendi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, koronavirüs pandemisine karşı zorlu ve uzun çalışma saatleriyle hayatlarını ortaya koyan sağlık emekçilerine alkışlarla destek verilmesi eyleminden rahatsız oldu. Babaoğlu, eylemin çağrıcılığını yapan Sağlık Bakanlığı’na yönelik de, “Şimdi “alkışlıyoruz” diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse” dedi.

Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile sağlık emekçilerine yönelik alkışlı eyleme tepki gösterdi.

Babaoğlu, sosyal medya hesabından “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum..” ifadelerini kullandı. Sağlık emekçilerine destek verilmesini kabullenemeyen Babaoğlu, “Ben bu saat bilmem kaçta alkış vs. işlerini yutmam, katılmam da… Bu kampanyaların nasıl kötüye kullanıldığını defalarca gördüm… Gerekmedikçe dışarı çıkmayın, sağlık sistemini meşgul etmeyin, sağlıkçılara asıl destek budur… Şimdi “alkışlıyoruz” diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse…” dedi.

Sağlık Bakanı tüm yurttaki sağlık emekçilerine teşekkür etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milletvekilleri, siyasetçiler ve gazeteciler başta olmak üzere çok sayıda kişi saat 21.00’da koronavirüs salgınında hayatlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarına alkışlarla destek ve moral iletilmesi çağrısında bulunmuştu.

Türkiye’nin dört bir yanından yurttaşlar bu çağrıya uyarak sağlık çalışanlarını alkışlayarak desteklerini iletti.