Ölüm orucundaki Grup yorum üyeleri : Bizi yaşatmak bu ülkede yaşayan herkesin işidir « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Ölüm orucundaki Grup yorum üyeleri : Bizi yaşatmak bu ülkede yaşayan herkesin işidir

Bu haber 07 Mart 2020 - 2:11 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

263 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, tek amaçlarının şarkı söylemek olduğunu belirterek, “Bizim amacımız ölmek değil, yaşamak istiyoruz” dedi. Ölüm orucunun 260. gününde olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek’in sağlık durumunun kritik seviyeyi aştığı belirtildi. 

263 gündür ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek ve Helin Böke’yi sanatçı Pınar Aydınlar ziyaret etti. Konser yasaklarının kalkması, grup üzerindeki baskıların bitmesi için ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri Armutlu Direniş Evi’nde ölüm orucunu sürdürüyor.

“BİZİM DERDİMİZ YAŞAMAK VE ŞARKI SÖYLEMEK”

Konuşmakta zorluk çeken İbrahim Gökçe, tek amaçlarının şarkı söylemek olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Diyeceğimizi bedenimizle söylüyoruz. Bizim derdimiz konser yapmak, şarkı söylemek, yaşamak, hayata tutunmak. Yaşayabilmek için direniyoruz. Bunun için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz. Bütün derdimiz bu. Bunun önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Bizim derdimiz şarkı söylemek. Hakkımızda bu yasaklar kaldırılırsa ölüm oruçları da birer birer sona erecektir. 263 gündür sürdürdüğümüz ölüm orucu biter biz de direnişimizi sonlandırır türkülerimizi söylemeye devam ederiz. Bizim amacımız ölmek değil, yaşamak istiyoruz. Bizi yaşatmak bu ülkede yaşayan herkesin işidir. Bu sağlandığı taktirde hayatta kalacağız. Herkesi kucaklıyorum.”

“GRUP YORUM’UN TALEPLERİNİ KABUL EDİN”

Armutlu Direniş Evi’nde ölüm orucunu sürdüren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve Helin Bölek’i ziyaret eden sanatçı Pınar Aydınlar, 263 gündür İbrahim Gökçek’in ölüm orucunda olduğunu hatırlatarak, Grup Yorum’un meşru taleplerinin yanında olduğunu söyledi. Aydınlar, bir an önce ölüm orucunun son bulması için bu taleplerin yerine getirilmesi için çağrı yaptı.

Bu arada, ölüm orucunun 260. gününde olan Grup Yorum üyesi Helin Bölek‘in durumu kritik seviyeyi aştı. Bölek’in sağlık durumu giderek kötüleşiyor.

Bugün yapılan açıklamada Helin Bölek’in konuşamadığı, yürüyemediği, göz teması kuramadığı belirtilerek, “Helin Bölek dakika dakika ölüme gidiyor” denildi.

Bölek’i muayene etmek için, ölüm orucunun sürdüğü Küçük Armutlu’da bulunan Direniş Evi’ne giden, Halkın Sağlıkçıları, “Bakışlar canlı değil, göz teması kurmadı. Karşılıklı iletişim bozulmuş. Ağrılarında artma var, dokundurtmuyor. Konuşmakta zorlanıyor, nefes darlığı oluyor, fısıltıyla konuşabiliyor. Yardımlı hareket sırasında kıvrandığı belirtildi. Muayene olmak istemedi” dediler.

PİRHA