Kılıçdaroğlu:Kimse vatandaşıma gerizekalı, ayı,lümpen diyemez. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Kılıçdaroğlu:Kimse vatandaşıma gerizekalı, ayı,lümpen diyemez.

Bu haber 13 Nisan 2020 - 19:16 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.

Kılıçdaroğlu’ndan vatandaşlara hakaret eden Engin Ardıç ve Mehmet Barlas’a sert tepki

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halkı aşağılayan yandaş Sabah’ın yazarları Engin Ardıç ve Mehmet Barlas’ı topa tuttu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkı aşağılayan yandaş Sabah’ın yazarları Engin Ardıç ve Mehmet Barlas’ı topa tuttu.

Twitter hesabından bir video paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu, Ardıç ve Barlas’a seslendi: Saray’ın beslemeleri, beni iyi duyun!

Kılıçdaroğlu, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi bir de karşımızda Saray’ın beslemeleri var. Gazetelerin de köşe başlarını tutmuşlar. Öyle bir noktaya geldi ki vatandaşa hakaret etmek sanki bunların göreviymiş gibi.

Gece yarısına 2 saat kala sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Vatandaş doğal olarak yarın nasıl besleneğim diye sokağa çıktı, alışverişe çıktı. Saray’ın beslemeleri başladılar vatandaşları aşağılamaya. Kimisi gerizekalı dedi, kimisi ayılar dedi, kimisi lümpen dedi. Aşağılamaya başladılar bu kibir abideleri.

Bu kibir abideleri güçlerini nereden alıyorlar? Bu kibir abideleri nerelerden besleniyorlar? Saray’ın beslemeleri beni iyi duyun! Vatandaşın hakkını ve hukukunu savunmak benim görevimdir. Ben vatandaşın hakkını ve hukukunu savunacağım. Bu ülkede hiç kimse benim vatandaşıma gerizekalı diyemez, ayı diyemez, lümpen diyemez. Asla ve asla diyemez!”


KİM NE DEMİŞTİ.?
Sabah yazarları 10 Nisan cuma gecesi sokağa çıkanlara köşelerinden hakaret etmişti.

Mehmet Barlas’ın “Zeka özürlüler” ifadelerinin ardından yazar Engin Ardıç kendine yakışan şaşırtmayan üslubuyla vatandaşlara hakaret etti.

Sabah yazarı Engin Ardıç, hükümetin koronavirüs sürecinin nasıl yönetemediğinin örneğinin sergilendiği 10 Nisan Cuma akşamı sokağa çıkma yasağı kararından sonra yasak ilan edilen 31 ilde marketlere koşan vatandaşlara, “Ayılar, alt tabaka, lümpen” diyerek hakaret ettiği yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Şimdi de, yasağı çiğneyen ayıları televizyondan gülerek izlemiyor muyuz?

“Marketlere” hücum edenleri, ekmek kuyruğunda tekme tokat birbirine girenleri…

Çünkü virüs iki saat tatil yapacak, insanlar ihtiyaç maddelerini yasak başlamadan alsınlar diye saat ondan on ikiye kadar bulaşmayacak! İyi kalpli virüs, insanları düşünüyor.

En kıytırık mahalle bakkalı bile “market” oldu ama müşterinin niteliği değişmiyor.

“Ay ben sıcakladım ayol” diye kendini sokağa atan teyzeler…

Bunca gürültü patırtıdan sonra bile “haberim yoktu” diyen amcalar…

“Sen bana karışamazsın” diye polise diklenen, hatta tüküren babayiğit bozuntuları..

İşbu yasak alt tabaka için konulmuştur.

Çünkü hava henüz serin olsa da güzel, baharın ucu göründü, hafta sonu bunları “zaptetmek” mümkün olamayacaktı.

Barlas’tan marketlere koşan vatandaşlara hakaret: Zeka özürlüler

Yandaş Sabah yazarı Mehmet Barlas sokağa çıkma yasağı kararı sonrası marketlere koşan vatandaşlara hakaret etti.

Sabah yazarı Mehmet Barlas, hükümetin koronavirüs sürecinin nasıl yönetemediğinin örneğinin sergilendiği 10 Nisan Cuma akşamı sokağa çıkma yasağı kararından sonra yasak ilan edilen 31 ilde marketlere koşan insanlara hakaret etti.

“Yasak başlamadan önce gece yarısı sokakları, meydanları, marketleri dolduranları ise büyük çoğunluk ‘Koronavirüs salgınını umursamadıklarına göre bunlar zeka özürlü olmalılar”  diyerek sokağa çıkanlara hakaret eden ‘Mehmet Barlas’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bazıları “İlle de sokağa çıkmak yasaklansın” diye tutturmuşlardı. Acaba neyi amaçlıyorlardı? Halk yasağı dinlemeyecek ve AK Parti iktidarına karşı ayaklanacak mıydı? Hemen her demokraside muhalefet iktidara oranla daha fazla özgürlükçüdür ama bizde bu da farklıydı. Ve muhalefet sözcülerinin ısrarına rağmen iktidardakiler bir türlü sokağa çıkma yasağı getirmiyorlardı…

Hava güzel olunca…

Ne var ki belirli kentler için iki günlük sokağa çıkma yasağı geldi sonunda… Ancak bu karar biraz irdelenince yasağın gerekçesi anlaşıldı. İlgililer ve karar merkezleri hava tahmin raporlarını incelemişler ve cumartesi ile pazar günlerinde havanın ısınacağını ve güneşli olacağını görmüşlerdi. 20 yaş altında ve 65 yaş üzerinde olanların bile, bu güzel havadan yararlanmak için “Evde kal” sloganını yok sayacakları hesaplanmıştı.

Zeka özürlüler

Sonuçta tüm yaşlar için iki günlük sokağa çıkma yasağı geldi. Ve büyük ölçüde bu yasağa uyuldu. Yasağı dinlemeyip sokağa çıkan veya gizli olarak açık tutulan marketlere tıkışanlar da, polis zoruyla evlerine gönderildiler. Yasak başlamadan önce gece yarısı sokakları, meydanları, marketleri dolduranları ise büyük çoğunluk “Koronavirüs salgınını umursamadıklarına göre bunlar zeka özürlü olmalılar” diyerek televizyon haberlerinden izledi.”