Kılıçdaroğlu CHP örgütlerine seslendi; Karantina uygulanan yerlerde, hanelerde, bu kişilerin ihtiyaçları nasıl ve kim tarafından karşılanıyor?Araştırın.. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

Prof.Ali Akdemir:Bulaşıcı hastalık Ezberleri bozdu… kapitalistler şaşkına döndü.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, SAĞLIK, SİYASET

Burak Uluköylü: Bunlarda öyle bir nefis var ki, doymak bilmiyorlar.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, Protestolarda Göz altına alınan kızı için: Sadece dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyor. Onunla gurur duyuyorum

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, MAGAZİN, SAĞLIK, SİYASET, SPOR, TEKNOLOJİ, YEREL HABERLER

Kılıçdaroğlu CHP örgütlerine seslendi; Karantina uygulanan yerlerde, hanelerde, bu kişilerin ihtiyaçları nasıl ve kim tarafından karşılanıyor?Araştırın..

Bu haber 01 Nisan 2020 - 20:04 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: BU SÜREÇTE HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN MAĞDUR OLMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı açıklamada, il başkanları, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerine çağrıda bulundu:

ÖRGÜTLERİMİZ ARAŞTIRMALI

“Karantina uygulanan yerlerde vatandaşların harcamaları valilik tarafından karşılanıyor mu, karşılanmıyor mu veya kim tarafından karşılanıyor, bunları araştırınız.”

Salgın hastalık nedeniyle siyasal iktidar haklı olarak pek çok yerde karantina uyguladı, vatandaşlarımız da bu kurala uydular. 

Şimdi sorulması gereken soru şu: Karantina uygulanan yerlerde, hanelerde, bu kişilerin ihtiyaçları nasıl ve kim tarafından karşılanacak? 

Aslında bu sorunun cevabını Umumi Hıfzıssıhha Kanunu vermiş, 83. maddesi… 

83. madde; karantina uygulanan yerlerde vatandaşların iaşesi, ibatesi, yiyeceği, içeceği, elektriği, doğalgazı, suyu, kirası siyasi iktidar tarafından, kanundaki tanıma göre hükümet tarafından karşılanır diyor. 

Şimdi ben buradan bütün il başkanlarıma, ilçe başkanlarıma, belediye meclis üyelerine, il genel meclisi üyelerine açık bir çağrı yapıyorum:

Lütfen gidiniz, bu vatandaşların harcamaları valilik tarafından karşılanıyor mu, karşılanmıyor mu veya kim tarafından karşılanıyor, bunları araştırınız. 

Hiçbir vatandaşımın mağdur olmasını istemem. Karantina uygulanacak yerlerde sosyal devletin kendisini göstermesi lazım. O vatandaşların yiyeceğini, içeceğini, doğalgazını, elektriğini, suyunu karşılasınlar, masrafını karşılasınlar, yapmadıkları takdirde biz onların haklarını sonuna kadar arayacağız ve savunacağız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN