Karamollaoğlu : Bölgenin problemlerini bölge ülkelerinin çözmesi gerekir. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Karamollaoğlu : Bölgenin problemlerini bölge ülkelerinin çözmesi gerekir.

Bu haber 11 Mart 2020 - 20:12 'de eklendi ve 187 kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’de de ortaya çıkan koronavirüs hakkında konuştu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündeminde İdlib, basın özgürlüğü ve Türkiye’de görülen koronavirüs vardı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesi ile alınan önlemler nedeniyle teşekkür eden ve virüsle ilgili en ciddi problemin toplu taşıma araçlarında yaşanabileceğine dikkati çeken Karamollaoğlu, “Bu konuda eğer ciddi tedbirler alınabilirse, inşallah bu virüsün ülkemize vereceği zarar mahdut kalır” dedi.

‘GİZLENDİ, ÜSTÜ ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILIYOR DENİLMESİNİ DOĞRU BULMUYORUM’

Koronavirüs vakalarının Türkiye’de saklandığı iddialarına inanmadığını belirten Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Çünkü bu en çok hükümete zarar verir. Şahsen ‘bu gizlendi, üstü örtülmeye çalışılıyor, aslında bir şeyler vardır’ denilmesini doğru bulmuyorum. Böyle bir salgın hastalığın dünyanın her tarafında çok hızlı bir şekilde yayılmasını birkaç günlüğüne ertelemenin kimseye faydası olmaz. Sağlık Bakanının bu konuda göstermiş olduğu duyarlılık, hassasiyet önem taşıyor diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

‘BASINI ÖZGÜR OLMAYAN ÜLKENİN KALKINMASI MÜMKÜN OLMAZ’

Türkiye’nin basın özgürlüğünde 180 ülke içerisinde son sıralarda yer aldığını ifade eden Karamollaoğlu, basının özgür olmayan bir ülkenin kalkınamayacağını, adalet ve özgürlükten söz edilemeyeceğini dile getirdi.

‘BÖLGENİN PROBLEMLERİNİ BÖLGE ÜLKELERİ ÇÖZMELİ’

İdlib konusunda Rusya ile varılan ateşkes anlaşmasını önemli bulduklarını dile getiren Karamollaoğlu, imzalanan anlaşmanın bundan sonra devam edecek barışın adımları olarak hatırlanmasını ümit ettiklerini belirtti. Karamollaoğlu, Suriye’deki çatışmaların başlangıcından bu yana bölgenin problemlerini yine bölge ülkelerinin çözmesi gerektiğini savunduklarını söyledi.(artıgerçek)