Gürbüz Çapan: Dünyanın En Büyük Hastanesini kurmak elinizde! Silivri Zindanları İnsanlığa faydalı olma şansı yakaladı!.. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Batman’da koronavirüs vaka sayısında,kim ne Dedi?Çelişki Var mı.?

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Aytun Çıray : Sağlık Bakanı’nın ve Bakanlığının Güvenirliği büyük yara almıştır..

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Hamas üyeleri vatandaşlığa mı alındı.?

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, KÜLTÜR SANAT, SAĞLIK, SİYASET

Gürbüz Çapan: Dünyanın En Büyük Hastanesini kurmak elinizde! Silivri Zindanları İnsanlığa faydalı olma şansı yakaladı!..

Bu haber 09 Nisan 2020 - 15:20 'de eklendi ve 166 kez görüntülendi.

AKP’nin koronavirüs salgını için İstanbul’un iki yakasında yapacağı iki hastanenin çalışmaları sürerken tartışmaları da devam ediyor. Hastanelerin yerleri ve yapım süreleri tartışmasına, Esenyurt’un eski Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan da katıldı. Çapan, bunlar yerine Silivri Cezaevi’nin boşaltılıp 10 bin yatalı bir hastaneye dönüştürülebileceğini söyledi. Çapan ayrıca, “Silivri Zindanları İnsanlığa faydalı olma şansı yakaladı” dedi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki kişisel hesabından Silivri önerisini paylaşan Çapan, şunları söyledi:

Atatürk Havalimanı’na (Yeşilköy) ve Sancaktepe’ye 45 gün içinde 1000’er yataklı iki sahra hastanesi yapılacakmış. Hızlı bir sterilizasyonla Silivri Cezaevi’ni boşaltırsanız; orası 1 haftada 10 bin yataklı bir hastaneye dönüşür. Bir işiniz de hayra dokunmuş olur böylece.

Hem hastalar izole edilir, hem diğer hastaneler asli görevlerine döner… Haydi Dünyanın En Büyük Hastanesini kurmak elinizde! Silivri Zindanları İnsanlığa faydalı olma şansı yakaladı!..