Gebze CHP’den Koronavirüs Seferberliği « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Gebze CHP’den Koronavirüs Seferberliği

Bu haber 17 Mart 2020 - 1:26 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Koronavirüs Seferberliği

Çin’de 12 Aralık 2019 tarihinde ilk olarak ortaya çıkan ve Türkiye’de de ilk vakanın tespit edilmesiyle sağlık alanında adımların daha dikkatli atılmaya başlandığı bugünlerde Gebze CHP yönetimi, Koronavirüs hakkında halkı bilinçlendirme çalışması başlattı. 

Covid-19 olarak adlandırılan yeni tip Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde artmaya devam ederken, Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı tarafından vaka sayısının 47 olarak tespit edildiğini kamuoyuna duyurdu.Hastalığın ülkemizde de görülmesiyle birlikte hastalığa karşı yerel ölçekte önlemler de daha yoğun olarak alınmaya başlandı.

Gebze Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve yönetimide, dünyayı alarma geçiren Koronavirüs salgınına yönelik bilinçlendirme kampanyası başlattı.

“El Sıkışma, Öpüşme”

Hastalığa yol açan koronavirüse karşı alınabilecek önlemler kapsamında , üzerinde “El Sıkışma, Öpüşme” yazılı ilanlar dağıtılacak. Gebzelilere, esnafa, İşçiye,iş veya gezi için Gebze’de bulunan vatandaşlara dağıtılacak.

Hazırlanan el ilanında,Dünya Sağlık Örgütü’nün virüsten korunmak için önerdiği “elleri sık sık yıkamak ve el temizleme jeli kullanmak, öksürürken veya hapşırırken ağız ve burunu mendille kapatmak, ellerin yüz bölgesiyle temasından kaçınmak, öksüren ve hapşıran kişilerden uzak durmak” gibi basit önlemler hakkında da bilgiler yer almaktadır.

“Sağlığınız bizim için çok önemli”

Gebze CHP  “sağlığınız  bizim için çok önemli” şiari ile,hazırlanan el ilanlarını enaz 35.000 aileye  ulaştırmayı hedefliyor.

Bütün mahalle birimlerini  bu anlamda harekete geçireceğini belirten Gebze CHP’liler, dünyayı alarma geçiren Koronavirüs salgınına yönelik bilinçlendirme kampanyası doğrultusunda ilçe sınırları içinde bulunan ailelere kapı kapı bilgilendirme ilanı dağıtacak.