Gebze CHP sokaklarda : Sağlığınız Bizim için çok Önemli… « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Gebze CHP sokaklarda : Sağlığınız Bizim için çok Önemli…

Bu haber 17 Mart 2020 - 19:16 'de eklendi ve 418 kez görüntülendi.


 Yeni tip Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde artmaya devam ederken, Türkiye’de de Sağlık Bakanlığı tarafından vaka sayısının 47 olarak tespit edildiğini kamuoyuna duyurmuştu.

Önce CHP Gebze parti binasını dezenfekte etmekle başlayan CHP Gebze yönetimi, ardından sokaklara halkı bilgilendirmek için döküldü.Gebze CHP İlçe Başkanı Gökhan Orhan’ın yaptığı Açıklama;

Sağlığınız bizim için önemli…!

Gebze Belediyesi ekibleri tarafından
Dezenfekte işlemi başladı olağanüstü bir durum olmayana kadar İlçe binamız pazartesi gününe kadar kapalı olacak.Siz kıymetli Gebze halkının bilgisine


 Gebze CHP İlçe Başkanı Gökhan Orhan ve yönetimi, Gençlik Kolları Başkanı Fatih Altıparmak ve yönetimi,Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan ve yönetimi ,mahalle birimleri ile birlikte,Koronavirüs hakkında halkı bilinçlendirme çalışması başlattı. 


Gebze Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Gökhan Orhan Başkanlığındaki ilçe yönetimi, Kadın ve Gençlik Kolları,dünyayı alarma geçiren Koronavirüs salgınına yönelik bilinçlendirme kampanyasına öncülük ettiler.

“El Sıkışma, Sarılma”

Hastalığa yol açan koronavirüse karşı alınabilecek önlemler kapsamında , üzerinde “El Sıkışma, Sarılma” yazılı ilanlar dağıtıldı. 

Gebzelilere, esnafa, İşçiye,iş veya gezi için Gebze’de bulunan vatandaşlara dağıtılan ilanları, vatandaşlar ilgi ile karşıladı.

Hazırlanan el ilanında,Dünya Sağlık Örgütü’nün virüsten korunmak için önerdiği “elleri sık sık yıkamak ve el temizleme jeli kullanmak, öksürürken veya hapşırırken ağız ve burunu mendille kapatmak, ellerin yüz bölgesiyle temasından kaçınmak, öksüren ve hapşıran kişilerden uzak durmak” gibi basit önlemler hakkında da bilgiler yer almaktadır.

“Sağlığınız bizim için çok önemli”

Gebze CHP  “sağlığınız  bizim için çok önemli” şiari ile,hazırlanan el ilanlarını enaz 35.000 aileye  ulaştırmayı hedefliyor.

Bütün mahalle birimlerini  bu anlamda harekete geçireceklerini  belirten Gebze CHP’liler, Dünyayı alarma geçiren Koronavirüs salgınına yönelik bilinçlendirme kampanyası doğrultusunda ilçe sınırları içinde bulunan ailelere ulaşacaklarını dile getirdiler .