Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gençleri uyardı : Yenilmez değilsiniz, virüs sizi de öldürebilir « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) gençleri uyardı : Yenilmez değilsiniz, virüs sizi de öldürebilir

Bu haber 21 Mart 2020 - 0:10 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

DSÖ’den gençlere Covid-19 uyarısı: Yenilmez değilsiniz, virüs sizi de öldürebilir

Dünya Sağlık Örgütü Direktörü, yeni tip koronavirüs salgınına ilişkin verilerin, hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünün 50 yaş altında olduğunu ortaya koyduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin farklı ülkelerden gelen verilerin, hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünün 50 yaşın altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Ghebreyesus, “Bugün, genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir” dedi.

DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşam Ghebreyesus, dünyanın farklı ülkelerinde virüsün yayılma hızına ilişkin endişesini dile getirdi. Ghebreyesus, “Kovid-19, her gün yeni ve trajik bir dönüm noktasına ulaşıyor gibi görünüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Ghebreyesus, şöyle konuştu: “Farklı ülkelerden gelen veriler net olarak virüs nedeniyle hastaneye kaldırılanların ciddi bir bölümünü 50 yaş altındaki kişilerden oluşturduğunu ortaya koyuyor. Bugün, genç insanlar için bir mesajım var; sizler yenilmez değilsiniz. Bu koronavirüs sizi de haftalarca hastanelik edebilir, hatta öldürebilir. Hastalanmasanız bile, nereye gittiğinizle ilgili yaptığınız seçimler, başka biri için ölüm ile yaşam arasındaki fark olabilir.”