Davutoğlu: Darbe tehdidi varsa Erdoğan Ankara’ya gelip açıklama yapmalıdır. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Davutoğlu: Darbe tehdidi varsa Erdoğan Ankara’ya gelip açıklama yapmalıdır.

Bu haber 04 Mayıs 2020 - 17:52 'de eklendi ve 327 kez görüntülendi.

Davutoğlu ‘darbe girişimi’ iddiaları için konuştu: Varsa Erdoğan çıkıp açıklamalı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, darbe girişimi iddiaları ile ilgili konuştu: Türkiye’de hiç kimse seçim dışında bir iktidar değişimini aklından ucundan geçirmemeli. Böylesi bir ihtimali dile getirmek dahi iktidar eliyle yaratılan adaletsizliği, hukuksuzluğu onaylamak olur. Türkiye, bir darbe girişimiyle karşı karşıya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkıp açıklamalı.

Darbe girişimi iddiaları ile ilgili konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu “Türkiye, bir darbe girişimiyle karşı karşıya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkıp açıklamalı. Sayın Cumhurbaşkanı korona nedeniyle bile olsa İstanbul’da değil Ankara’da sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek Ankara’da olmalı. Darbe girişimiyle ilgili açıklamalar sosyal medyadan değil Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmalı” diye konuştu.

Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Davutoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Ocak-Mart ayında alınmayan tedbirlerin Nisan ayında salgını nasıl tırmandırdığı ortadadır. Önerimizi tekrar paylaşıyorum: 4 aşamalı bir acil müdahale planı hazırlanmalıdır.Yapısal dönüşümün birinci unsuru olarak birinci basamaktan başlayarak yeniden yapılandırma zarurettir. 2005 yılında pilot uygulamalar ile başlatılan aile hekimliği modeli son yıllarda ciddi yapısal sorunlarla karşı karşıyadır. Bu merkezler sağlık hizmeti sunumuna göre planlanamamıştır.

“AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNE LABORATUVAR KURULMALI”

3 bin 500 nüfusa bakan aile hekimliği merkezlerinde 2 kişi çalışmaktadır. Kovid 19 sürecinin başlangıcında aile hekimliği çalışanlarına kişisel koruyucu malzemeleri verilmemiş ve salgın aile hekimliği çalışanlarında yayılmıştır. Aile sağlığı merkezlerinde Kovid şüphelisi hastalar ile diğer hastalar ayrılmalıdır. 3 bin 500 nüfusa bakan aile hekimliği merkezlerinde 2 kişi çalışmaktadır.

Kovid-19 sürecinin başlangıcında aile hekimliği çalışanlarına kişisel koruyucu malzemeleri verilmemiş ve salgın aile hekimliği çalışanlarında yayılmıştır. Aile sağlığı merkezlerinde Kovid-19 şüphelisi hastalar ile diğer hastalar ayrılmalıdır. Aile sağlığı merkezlerine devlet eliyle laboratuvar kurulmalı, tetkikleri yapılan hastaların aynı gün içerisinde sonuçları çıkarılmalıdır. Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileşmesi için çalışma düzenlerinin sağlanması ve hayatını kaybeden sağlık çalışanlarına şehitlik verilmelidir.”

“İKTİDAR MASKE DAĞITIMINI MASKE KRİZİNE ÇEVİRMİŞTİR”

Maske krizi mevcut iktidarın yönetim zaafını ortaya seren en güzel örneklerden birini göstermiştir. İktidar çok basit bir maske dağıtımını gerçekleştirememiş, maske dağıtımını maske krizine çevirmiştir. Maske krizi, ucuz popülizm ile ülke yönetilemediğini göstermiştir. İktidarın kendisi çözüm üretmediği gibi, çözüm üretenleri de engellemiştir. Son olarak maske dağıtan görevlilerimizi gözaltına alınmıştır.

“DOĞRUDAN DESTEKLERDE MISIR’IN BİLE ALTINDA KALDIK”

Doğrudan destekler konusunda Mısır’ın bile altında kalan bir Türkiye ile karşı karşıyayız. Kamu bankalarında kredi yükü seviyesi yüzde 77’lere ulaşmıştır. İhtiyat akçeleri, bedelli askerlik kaynakları tükenmiş, şimdi de İşsizlik Fonu’na mı göz dikilmiştir? İşsizlik Fonu size değil, işçiye, emekçiye aittir.

Maalesef son dönemde yapılan açıklamalar milli eğitimde yaşanan sıkıntıyı açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Türkiye’nin geleceği eğitimdir. Eğitimle ilgili konularda ciddiyetle hareket etmek ve yeni dönemde yeni sorunlara kapı aralamamak gerekmektedir. Son dönemde yapılan açıklamalar eğitim konusunda da bir başıbozukluğun, belirsizliğin olduğunu ortaya koymaktadır. Gün eğitimle ilgili konularda öğrencileri belirsizliğe sevk etme günü değildir. Son günlerde sayın Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamalarda özellikle sınavlarla ilgili öğrencileri belirsizliğe sevk eden açıklamaları öğrencileri teşvik eden değil aksine sınav planlamalarını olumsuzluğa sevk eden bir durum yaratmıştır.”

“BİLİM KURULU’NUN TAVSİYELERİ DİKKATE ALINMALI”

Benzer bir durum spor alanındadır. Ligler krizin başlamasından sonra seyircisiz de olsa devam etti. BU durum bazı sporcuların salgına yakalanmasına sebep oldu. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uyarak bir planlama yapılmalıdır. Eğer bilim kurulu liglerin başlamasında sakınca görmezse yapılması gereken şey şudur: Ligler Anadolu’nun her yerinde oynanmamalıdır. Antalya gibi tesisleri çok fazla olan belli yerlerde oynanmalıdır. Karşılaşmalar seyircisiz, izolasyon sağlanarak yapılmalıdır. Müsabakalar 3 günde bir yapılacak şekilde organize edilmelidir, sadece hafta sonları yapılmamalıdır.

Müsabakaların ve kulüplerin her türlü masrafları federasyon tarafından karşılanmalıdır. Müsabakaların oynatılıp oynatılmamasından bağımsız olarak, ekonomik anlamda zor durumda olan kulüplerin gelir vergilerine ve SSK ödemelerine muafiyet getirilmelidir.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇIKIP AÇIKLAMALI”

Türkiye’de hiç kimse seçim dışında bir iktidar değişimini aklından ucundan geçirmemelidir. Böylesi bir ihtimali dile getirmek dahi iktidar eliyle yaratılan adaletsizliği, hukuksuzluğu onaylamak olur. Türkiye bir darbe girişimi ile karşı karşıya ise Cumhurbaşkanı Erdoğan çıkıp açıklamalıdır. Sayın Cumhurbaşkanı korona nedeniyle bile olsa İstanbul’da değil, Ankara’da sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek Ankara’da olmalıdır. Darbe girişimiyle ilgili açıklamalar sosyal medyadan değil, Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmalıdır.

Basın sektöründe bir varoluş kaygısı vardır. Ülkemiz uzun süredir başkanlık sistemini sorunu daha da derinleştirmiştir. Geçtiğimiz ay yürürlüğe giren af düzenlemesinin gazetecileri kapsamaması hukukun etrafından nasıl dönüldüğünün göstergesidir.”

(Karar)

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN