CHP’li Aziz Aydınlık: Şanlıurfa’da koronavirüs testi neden yapılmıyor? « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP’li Aziz Aydınlık: Şanlıurfa’da koronavirüs testi neden yapılmıyor?

Bu haber 02 Nisan 2020 - 20:41 'de eklendi ve 197 kez görüntülendi.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Sağlık Bakanına yazılı soru önergesi ile
Koronavirüs (COVID-19) testinin (PCR) Şanlıurfa’da neden yapılmadığını sordu.

Aydınlık Sosyal medya Platformundaki açıklamasında;

Değerli hemşehrilerim, koronavirüs maalesef ülkemizde de hızla artış göstermeye başlamış, bununla beraber şehrimizde de 11 vaka bulunduğu bizatihi Sağlık Bakanı tarafından açıklanmıştır. Bırakın milletvekilliğini bir vatandaş olarak merak ediyorum: ‘Şanlıurfa’da koronavirüs testi neden yapılmıyor?’ Şu an için ilimizde koronavirüs nedeniyle bir vefat yaşanmamıştır; ancak bu olmayacağı anlamına gelmemektedir. O nedenle vakit çok kısıtlı, durum çok ciddidir.

Salgın nedeniyle ilk günden bu yana gecesini gündüzüne katan her bir sağlık emekçisine bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum; ancak bu noktada çaba harcaması gereken Şanlıurfalı yöneticilere, Şanlıurfa’nın önemsenmemesine sesini soluğunu çıkartmayanlara da sitem ediyorum.

Şehrimizden bugüne kadar iktidar partisine verilen desteğe karşılık yeterli hizmetin şehrimize verilmediğini düşünüyorum. Böylesi önemli bir günde, son nüfus sayımına göre 2,5 milyona (sığınmacılar dahil) yakın nüfusa sahip Şanlıurfa’mızda COVID-19 doğrulama testinin (PCR) bulunmaması ve yine Gaziantep, Diyarbakır ve Adıyaman’a muhtaç bırakılmamızı asla ve asla kabul etmiyorum.

Sayısal olarak bizden daha az vakası olan ve nüfus/vaka istatistiklerinde aynı oranda olduğumuz Mersin’de dahi ‘yetkilendirilmiş COVID-19 tanı laboratuvarı’ vardır. İktidar partisi milletvekillerimize soruyorum: ‘Şanlıurfa’ya bugün bu hizmeti getirmeyecekseniz ne diye o koltuklarınızda oturuyorsunuz?’

Kızgınlığım memleketime hizmet getirilmemesindendir, kimsenin şahsına bir sözüm yoktur; ancak milletin vekili olduysak üzerimize düşen her görevi fazlasıyla yapmak boynumuzun borcudur. Muhalefet partisinin bir milletvekili olarak benim üzerime düşen görevler bellidir, iktidar milletvekillerinin üzerine düşen görevler bellidir. Geç kalınan her saniye Şanlıurfalı hemşehrilerim için kayıptır.

Kamuoyunun bilgisine.