Burak Uluköylü: Bunlarda öyle bir nefis var ki, doymak bilmiyorlar. « Kocaeli Gerçek

SON DAKİKA

CHP Heyet Başkanı Tekin Bingöl : Nemrut’u ranta açmayın, yandaşa peşkeş çekmeyin!

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Osman Kavala’nın eşi Prof. Dr. Ayşe Buğra: Artık yalan söylemek gayreti bile gösterilmiyor.

3. SAYFA, DÜNYA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun: Muhittin Böcek’in sağlığı iyiye gidiyor

3. SAYFA, EĞİTİM, EKONOMİ, Genel, GÜNDEM, SAĞLIK, SİYASET

Burak Uluköylü: Bunlarda öyle bir nefis var ki, doymak bilmiyorlar.

Bu haber 03 Haziran 2020 - 22:57 'de eklendi ve 8.053 kez görüntülendi.

İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü’den geldi. Olayın siyasi olduğu söyleyen Uluköylü, “Biz devlete çökenleri ifşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın fabrikasındaki belirli kısımların mühürlenmesi üzerine İl Başkanı Şanbaz Yıldız’ın ardından bir açıklama da İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü’den geldi. Olayın siyasi olduğu söyleyen Uluköylü, “Biz devlete çökenleri ifşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın AK Partili milletvekillerinin belediyeleri paylaştıkları yönündeki iddiaların ardından açıklama yapan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkkan’a ait Dilovası’nda ki fabrikanın orman arazisi üzerinde olduğunu iddia etmişti. Katırcıoğlu’nun açıklamalarının ardından harekete geçen Gebze Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler fabrikada ki söz konusu yerleri şeritle belirleyerek mühürledi. Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü olayın siyasi bir algı yönetimi olduğunu ifade ederek, “Burada bir algı yönetimi var. Biz devlete çökenleri ifşa ettikçe devletin kurumlarını ve memurlarını kullanarak saldırıyorlar. O devletin memurlarına yazık. Ama onlar da rahat olsun. Bu millet bunlardan kurtaracak” dedi.
“DEVLETE ÇÖKENLERİ İFŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”
Açıklamasına şu sözlerle devam eden Uluköylü, “Bu millet bunları doyuramadı. Grup başkan vekilimiz ve milletvekilimiz, “Milletvekilleri bu belediyeleri paylaştı” diyor. Bu konu bu açıklamanın üzerine başladı. Bu söyleyecek bir şeyleri yok, fabrika kapandı diyorlar. Benim açık ve net bir şekilde söyleyeceğim şu biz devlete çökenleri ifşa etmeye devam edeceğiz. Fabrika kapandı diye bir durum yok. Orada 10 senelik bir yer konusu, belirli alanlar çevrilmiş sadece. Buradaki mesele kuyruklarına bastıkça zıplıyorlar. 10 senedir bu memurlar neredeydi demek mi lazım” dedi.

İNSANLAR EKMEK YİYOR, KAPANSAYDI MUTLU MU OLACAKLARDI?
Türkkan’a ait fabrikanın yüzlerce kişiye istihdam sağladığını ifade eden Uluköylü, “Olayın hukiki zeminine ilişkin bir şey söylemek istemiyorum. Konuyla ilgili milletvekilimizin avukatları zaten gerekli açıklamayı yapmışlar. Ben bu konuyu siyasi boyutundan ele alıyorum. Bunlarda öyle bir nefis var ki, doymak bilmiyorlar. Fabrikada yüzlerce insan çalışarak evine ekmek götürüyor. Orası tamamen kapansaydı mutlu olacaklardı herhalde. Biz ifşa ettikçe bunlar böyle saldırıyorlar” ifadelerini kullandı. 
NE YAŞANMIŞTI?
İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada, “Kocaeli’deki her belediye, ak Partili Kocaeli milletvekillerine tahsis edilmiş durumda. Orada yapılan büyün ihaleler, yapılan tüm işe alımlar AK Partili vekillere bağlı” ifadelerini kullanmıştı. Bu açıklamaların ardından iddiaları yalanlayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise Türkkan’ın Dilovası’nda bulunan fabrikasının orman arazisi üzerinde olduğunu iddia ederek kendisine sorular yöneltmişti.
Katırcıoğlu’nun açıklamalarının ardından Türkkan’ın avukatı da açıklamalara dâhil olmuş ve ortaya atılan iddiaların asılsız olduğunu dile getirerek gerekli hukuki işlemlerin başlatılacağını ifade etmişti. Avukatın açıklamalarının ardından ise Gebze Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler söz konusu yere giderek belirlenen alanları mühürledi. Türkkan’a ait fabrikada üretim devam ederken, sadece belirli bir kısım alanlarda mühürleme işlemi yapıldığı öğrenildi.(Gazete Gebze)

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN